CIAmedia Caller Identfication App – Kim Ariyor? – Tops Seven Million Downloads on Android and iPhone devices

– Kim Ariyor? hits the number one spot in the Utility category in Google Play and the iPhone App Store making it the most popular call identification app in Turkey

Vienna/ Istanbul 4 November 2013Mobile advertising technology company, CIAmedia today announced that its free caller identification app, Kim Ariyor? has already topped seven million downloads achieving number one ranking in both Google Play (Android) and the iPhone App Store in the Utility category and making it the most popular caller identification app in Turkey.

Competing with hugely popular mobile games and social media apps, Kim Ariyor? also ranks extremely well against all free apps, currently sitting at position 13 (App Store) and 18 (Google Play) and has achieved a highly valued four star customer rating in both app stores.

Proving that Turkish mobile consumers value their privacy and mobile functionality, Kim Ariyor? allows users to identify whoever is calling them (from outside their personal contacts) and to block unwanted calls from telemarketers for example.  It also allows users to save and back-up their contacts which consumers find useful when switching phones, in particular from one mobile operating system to another.

Moreover, the free app helps consumers reach the businesses and services that they want by automatically suggesting alternative merchants nearby when a call goes unanswered.  Typically restaurants, banks, insurances, car dealers, consumer electronics stores, DIY stores, taxis, sports and fashion retailers, and medical doctors are bad at picking up the phone. Once a call is completed the user is also prompted to rate and review the quality of their experience, providing useful feedback to other users on the businesses that they routinely interact with.

Claudia Dreier-Poepperl, CEO and founder at CIAmedia said: “Achieving seven million plus downloads and 4star ratings in both app stores really shows how Turkish mobile consumers value their privacy and also how sophisticated they are as mobile consumers.”

“With up to 40 per cent of business calls going unanswered, the CIAmedia app also represents a way for merchants and businesses to reach mobile consumers by suggesting alternative contact numbers or displaying adverts and offers that benefit the consumer right at the moment of need.”

Press Contacts:
Tim Banks, Giant PR
tim@giantpr.co.uk
+44 (0) 7771 512 057

About CIAmedia
CIAmedia is a mobile ad-tech company that delivers Call Triggered Advertising, creating entirely new mobile ad-inventory space that is initiated by voice calls and not only based on browsing or in-app activity. Turning almost every phone call into a new advertising opportunity CIAmedia’s patented ad-technology, processes a user’s call behaviour in real time to provide highly relevant targeting options for advertisers.

CIAmedia’s technology runs in its popular Android apps Kim Ariyor? and CIA – Caller Identification AppTM (cia-app.com) with more than 25 million users around the globe. In Turkey the app has already created over 80 million impressions creating a huge opportunity for major brands and advertisers to target consumers.  The ad-technology is also available via the CIA SDK to app publishers and developers who wish to instantly increase ad-impressions and revenue from their apps.

Formed in 2013 CIAmedia GmbH is privately held with headquarters in Vienna, Austria.

For more information please visit https://ciamedia.com

[titol_linea subtitle=””] [/titol_linea]

Türk

CIAmedia Arayan Kimliğini Bulma Uygulaması – Kim Ariyor? – Android ve iPhone Cihazlarında Yedi Milyon İndirmeyle Zirvede

VİYANA ve İSTANBUL, 4 Kasım 2013/PRNewswire/ —

– Kim Ariyor? Google Play ve iPhone App Store’da bir numaraya yerleşerek Türkiye’deki en popüler arayan kimliği uygulaması oldu

Mobil reklam teknolojisi şirketi olan CIAmedia bugün ücretsiz bir arayan kimliği bulma uygulaması olan Kim Ariyor?’un şimdiden yedi milyon kez indirilerek hem Google Play’de (Android), hem de iPhone App Store’da Araçlar sınıfında birinci sıraya yükseldiğini ve Türkiye’deki en popüler arayan kimliği bulma uygulaması olduğunu duyurdu.

Oldukça popüler mobil oyunlar ve sosyal medya uygulamalarıyla rekabet eden Kim Ariyor? şu anda 13. sırada (App Store) ve 18. sırada (Google Play) yer almasıyla da diğer tüm ücretsiz uygulamalara kıyasla iyi bir sıralama elde etti ve her iki uygulama mağazasında da oldukça değerli olan dört yıldız müşteri değerlendirmesine erişti.

Türk cep telefonu tüketicilerinin gizliliklerine ve cep telefonu işlevselliğine önem verdiğini kanıtlayan Kim Ariyor? kullanıcıların arayanın kim olduğunu belirlemelerine (kişisel bağlantıları dışındakiler) ve örneğin telefonda pazarlama yapanlardan gelen istenmeyen aramaları engellemelerine imkan tanıyor.  Aynı zamanda, kullanıcıların bağlantılarını kaydetmelerine ve yedeklemelerine imkan tanıması, telefonlarını değiştirirken özellikle de bir mobil işletim sisteminden diğerine geçen tüketiciler tarafından kullanışlı bulunuyor.

Ayrıca, bu ücretsiz uygulama, bir arama yanıtlanmadığında otomatik olarak alternatif satıcılar önererek tüketicilerin istedikleri işletmelere ve hizmetlere erişmelerine yardımcı oluyor.  Genellikle restoranlar, bankalar, sigortalar, otomobil satıcıları, tüketici elektroniği mağazaları, yapı marketler, taksiler, spor ve moda mağazaları ve tıp doktorları telefonlarına cevap verme konusunda kötüdür. Bir arama tamamlandıktan sonra, kullanıcıdan deneyimini puanlaması ve değerlendirmesi de istenerek diğer kullanıcılara düzenli olarak etkileşimde oldukları işletmelerle ilgili faydalı geribildirim sağlanır.

CIAmedia kurucusu ve CEO’su Claudia Dreier-Poepperl, “Yedi milyonun üzerinde indirilme sayısına ulaşması ve her iki uygulama mağazasında da 4 yıldız alması, Türk mobil tüketicilerinin gizliliklerine ne kadar değer verdiklerini ve mobil tüketiciler olarak ne kadar çok yönlü olduklarını da göstermektedir”, açıklamasını yaptı.

“İşle ilgili aramaların yüzde 40’ına yakınının cevapsız kaldığı göz önünde bulundurulduğunda, CIAmedia aynı zamanda satıcılara ve işletmecilere alternatif iletişim numaraları sunmak veya tam da ihtiyaç duyduğu zamanda müşterinin işine yarayan reklamlar ve teklifler görüntülemek suretiyle mobil tüketicilere ulaşabilmeleri için bir fırsat sunuyor.

CIAmedia Hakkında
CIAmedia, sadece İnternette gezinme veya uygulama içi etkinliği esas almayan ve sesli aramalarla başlatılan, tamamen yeni bir mobil reklam  Çağrıya Bağlı Reklamcılık hizmeti sunan mobil bir reklam teknolojisi şirketidir. CIAmedia’nın neredeyse her telefon aramasını bir reklam fırsatına dönüştüren patentli reklam teknolojisi, reklam verenlere yüksek isabetli hedefleme sağlamak için kullanıcının arama davranışını gerçek zamanda işler.

CIAmedia’nın teknolojisi, popüler Android uygulaması olan Kim Ariyor? ve dünya genelinde 25 milyondan fazla kullanıcısı olan CIA – Caller Identification App™ (cia-app.com) uygulamasında kullanılıyor.  Türkiye’de uygulama şimdiden 80 milyonun üzerinde gösterim oluşturarak, büyük markaların ve reklamcıların müşterileri hedeflemesi için büyük bir fırsat yarattı.  Ayrıca, reklam gösterimleri ve uygulamalarından elde ettikleri gelirleri anında arttırmak isteyen uygulama yayıncıları ve geliştiricileri de bu reklam teknolojisine CIA SDK  üzerinden  erişebilir.

2013 yılında kurulan CIAmedia GmbH, merkez ofisi Viyana Avusturya’da bulunan özel bir şirkettir.

Daha fazla bilgi için lütfen  https://ciamedia.com sitesini ziyaret edin

Basın İletişim:
Tim Banks, Giant PR
tim@giantpr.co.uk
+44(0)7771-512-057

Kaynak: CIAmedia